חתול עם כרטיסי אשראיאת הפוסט הראשון של "השקל" פרסמתי ב-17 לאוקטובר 2012, כלומר לפני בדיוק חצי שנה. קצת מוזר לי לסכם סיכומים אחרי 6 חודשים בלבד, אבל האתר עבר כל כך הרבה בתקופה הקצרה הזאת, שבהחלט אפשר לעצור לרגע ולסכם, לפני שממשיכים במרץ קדימה.

"השקל" התחיל בתור בלוג מאוד אישי. אחרי תהליך של כשנה וחצי שעברנו בבית, שבמסגרתו הפכנו מאנשים שחיו כל החיים עם חובות ומינוסים לאנשים בלי חובות בכלל, מצאתי את עצמי שוב ושוב עונה על שאלות ומנסה לעודד אנשים אחרי סביבי, ולהסביר להם שהשינוי הזה אפשרי. ולא מדובר רק על היציאה מהחובות – במסגרת התהליך, למדתי איך לחסוך אלפי שקלים בשנה בסופר, למדתי איך לצמצם את חשבונות האינטרנט והטלפון, ועוד ועוד. אז למה שלא אחלוק את כל הידע הזה גם עם האנשים באינטרנט, ולא רק עם האנשים סביבי? (או במילים אחרות: אני אוהב לכתוב, אני אוהב לכתוב הרבה, ומצאתי תירוץ).

אז כתבתי על שיטות החיסכון שהכרתי, כתבתי על מסלול היציאה מהחובות שלנו, כתבתי על דברים שהרגיזו אותי בסופר ובעולם הצרכנות הישראלי. ואז התחילו פה ושם גם כותבים אורחים לתרום מהידע שלהם, באוסף של מדריכים מצויינים, ואנשים הוסיפו טיפים בתגובות, ודיונים עזים החלו להתפתח בעמוד הפייסבוק – ואט אט "השקל" הפך מבלוג אישי קטן, לאתר שמספק ידע ועזרה למאות אנשים בכל יום, במגוון תחומים שקשורים לכסף וצרכנות. מאוד התרגשתי כל פעם מחדש לשמוע מאנשים שחסכו כסף אמיתי, בזכות הפוסטים שקראו כאן באתר.

הבעיה העיקרית שנוצרה במצב החיובי הזה, היא שהרגשתי שהמבנה הוויזואלי ה"קלאסי" של בלוג כבר פחות מתאים לאוסף המידע שנצבר כאן. מדריכים חשובים מהעבר קצת הלכו לאיבוד בארכיון הפוסטים המתרחב, במיוחד כשאנשים רצו מידע בתחומים ספציפיים.

לכן, עבדתי בשבועות האחרונים על העיצוב המחודש שאתם רואים היום לפניכם. השינוי העיקרי הוא בעמוד הבית החדש – שמצד אחד מציג עדיין את הפוסטים החדשים ביותר בצורה בולטת, ומצד שני מחלק את הפוסטים מהעבר בצורה נושאית הרבה יותר ברורה ונוחה. מי שעדיין רוצה לעבור על כלל הפוסטים שהתפרסמו, בסדר כרונולוגי, יכול לעשות את זה בעמוד הבלוג המלא.

הפוסטים שהכי אהבתם

אם כבר אנחנו עוצרים לסיכומים, זה הזמן להציץ על רשימת הפוסטים הנצפים ביותר מאז קום האתר. אם פספסתם אותם עד עכשיו, זה הרגע להשלים פערים:

  1.  המדריך לחיסכון בסופר: כך חסכנו 1,700 ש"ח בחודש
  2. מחירי אינטרנט: מדריך לקבלת המחיר הזול ביותר
  3. למה סכיני הגילוח של "שיק" עולים בארץ פי 2?
  4. מדריך: איך לחסוך כסף בכרטיסי טיסה, חלק א'
  5. מדריך: איך לחסוך כסף בהוצאות עם ילדים

הרשימה הזו מציגה כמובן הצצה חלקית בלבד לאוסף המידע שהצטבר כאן באתר, ויכול לחסוך לכם מאות ואלפי שקלים בכל חודש. נצלו את העיצוב החדש כדי להסתכל קצת אחורה על פוסטים שאולי דילגתם עליהם עד כה.

כדאי לזכור גם שהרבה מידע וטיפים נוספים לחיסכון "מסתתרים" בתגובות לפוסטים, או בדיונים שמתנהלים בעמוד הפייסבוק שלנו – לכן, כדאי מאוד להצטרף גם לשם, כדי לקרוא וכדי להשתתף באופן אקטיבי בדיונים ובתגובות.

מה הלאה?

העיצוב החדש הוא בעיקר ויזואלי, כרגע. אבל התוכניות לעתיד מכילות עוד כמה הפתעות – מדורים קבועים חדשים, מדריכי חיסכון נוספים (שלי ושל כותבים אורחים נוספים), וכרגיל, העניינים הצרכניים שמרגיזים אותי, ואתכם. אם יש לכם רעיונות למדורים חדשים, או לנושאים חדשים שהייתם רוצים לקרוא עליהם כאן בבלוג – אתם בהחלט מוזמנים לכתוב על כך בתגובות.

ולא פחות חשוב – אם יש נושאים כלכליים/צרכניים שאתם מתמצאים בהם, או דעה מוצקה על נושא רלבנטי כזה או אחר, והייתם רוצים לכתוב על כך פוסט אורח – אנא כתבו לי, אל or@hashekel.co.il

אין ספק שההצלחה של הבלוג בחודשים האחרונים היא לא רק שלי – היא גם שלכם. הכותבים האורחים, המגיבים, המשתפים בפייסבוק, והקוראים "הפשוטים", שמגיעים לכאן בעקבות המודעות הגוברת לכך שהעניינים הכספיים בחיינו הם לא גזירת גורל. אפשר לצאת מהחובות, אפשר לחסוך כסף בכל מקום, אפשר להאבק על העוולות הצרכניות של המדינה הזאת. רק צריך לעשות את הצעד הראשון, והרבה יותר קל כשעושים אותו ביחד.

 

Pin It on Pinterest