אודות

מי אני?

קוראים לי אור גורן, אני עיתונאי, עורך כותב ועכשיו גם בלוגר. אני עוסק בצורות שונות של תוכן באינטרנט מאז 1997 פחות או יותר, ובתוכן וכתיבה באופן כללי מאז כיתה ג' בערך.

במשך רוב חיי הבוגרים מצבי הכספי היה כשל הישראלי הממוצע – כלומר שקוע בחובות. מינוסים בבנק, חובות לכרטיסי האשראי, הלוואות. לא משהו קיצוני, אבל התגלגלות בלתי פוסקת בתוך חובות שנראה היה שלא יגמרו לעולם. עד שיום אחד, לפני שנתיים בערך, החלטנו בבית שנמאס לנו. נמאס לנו מהחובות, נמאס לנו מהדאגות הכלכליות ונמאס לנו לפרנס את הבנקים עם ריביות. אז יצאנו למסלול כלכלי חדש, חיסלנו את החובות תוך שנה וחצי (לא בין לילה! זה לקח שנה וחצי של עבודה קשה!), ובמהלך הזמן הזה קראתי הרבה ולמדתי כמה דברים על שינויים כלכליים, על צרכנות, על מבצעים טובים ומבצעים מרגיזים בסופר, וכו'. ואז החלטתי שאם אני עוסק ממילא בכל הנושאים הללו – אולי כדאי שאכתוב עליהם בבלוג.

רוצים ליצור איתי קשר? אתם מוזמנים לעשות את זה בכתובת  or@hashekel.co.il
ואל תשכחו גם את עמוד הפייסבוק של הבלוג, אני מסתובב שם לא מעט.

מה תמצאו בבלוג הזה?

תיעוד המסע הכלכלי הפרטי של חיסול החובות שעברנו בבית, כולל הקשיים, ההצלחות והמכשולים שהציב בפנינו החתול. תוכלו לקרוא גם על השיטות הגדולות והקטנות של חיסכון בסופר שלמדתי, איך לדעת אם המבצע שמופיע מולכם שווה, ולמה יש לי כל כך הרבה טרוניות לחברות כרטיסי האשראי (ועדיין אני משתמש בהם במקרים מסוימים). בקיצור, כמו שכתוב בחלק העליון של העמוד – צרכנות, חיסכון, כסף, ומה שביניהם.

מה לא תמצאו בבלוג הזה?

"דרכים להתעשרות מהירה!" "בואו להרוויח כסף עכשיו!" "איך עושים כסף באינטרנט בקלי קלות!" "מחסלים את המינוס בבנק בשעה וחצי!". יציאה מהחובות (ועל הדרך, הגדלה של ההכנסות) זהו מסלול ארוך ולא תמיד פשוט, לי בטח שאין פתרונות קסם, ואני גם לא חושב שהם קיימים (אלא אם כן זכיתם בלוטו. אבל צר לי , זה לא יקרה). לכן, לא תשמעו ממני בבלוג על פתרונות קסם.

חשוב גם לזכור שהעצות, המדריכים והדעות שתקראו באתר מבוססות כולן על דעתי הפרטית. הדעה הזאת נובעת אמנם מניסיון מסוים, אבל קחו תמיד את מה שאני אומר בדיוק כך – כדעה פרטית של מישהו. אתם יכולים להסכים איתי, אתם יכולים (ומוזמנים!) להתווכח איתי בתגובות, ואתם יכולים לקחת רק מה שנראה לכם מתוך הדברים שאני מציע.

גילוי נאות

כמו כל אתר באינטרנט פחות או יותר, גם האתר הזה מכיל פרסומות. על חלק גדול מהפרסומות אין לי שליטה ישירה, לכן בהחלט יתכן מצב שבו תקראו דבר ביקורת שלי על חברה/מוצר מסויימים, ובצד תראו פרסומת של אותה חברה בדיוק.

כמו כן, חלק מהקישורים באתר הם קישורים ממומנים של תוכניות שותפים. זה אומר שאם למשל אתם קונים באמזון ספר שהמלצתי עליו בבלוג, דרך הקישור שמופיע בבלוג, אני מקבל מאמזון תשלום קטן. (נסו את זה עכשיו! טוב, לא חייבים). זה לא יגרום לי להמליץ על ספר שאני לא אוהב, וזה לא יגרום לי להמליץ על שירות שלא נראה לי, אבל זה עוזר לתמוך בקיומו של הבלוג (וכותבו).

תמונה של חתול עם כסף

חתול עם כסף

Pin It on Pinterest