קונים ברשת ומקבלים כסף בחזרה

עדכון, נובמבר 2015: מתכננים לקנות באתרים בחו"ל ב"יום שישי השחור" (Black Friday) ? במקרה כזה מומלץ במיוחד להירשם קודם ל-ebates, כדי לקבל החזרים על קניות באתרים אמריקאיים.

בכל פעם שאני שומע באינטרנט על דרך "להרוויח כסף", אני מיד מפקפק. כבר כתבתי בעבר פוסט נרגז למדי על כל ההבטחות המפוקפקות של אנשים שמציעים "לעזור" לכם להרוויח כסף ברשת "בקלות".

ובכל זאת, יש באינטרנט דרכים לחסוך כסף. אחת מהן, היא קניה דרך "אתרי החזר" (rebates), שמחזירים לכם כסף בעבור כל קניה שאתם עושים דרך הקישור שלהם, באתרים אחרים. יש היום מספר "אתרי החזר" כאלו, ולי יצא להשתמש – ואפילו לקבל ממש כסף בחזרה – ב-ebates.com. (שימו לב – אם אתם נרשמים ל-ebates דרך הקישורים כאן בפוסט, ואחר כך משתמשים בשירותיהם, גם אני מקבל מהם תוספת קטנה. שזה טוב ונחמד, אבל בכל מקרה לא הייתי ממליץ עליהם אם לא הייתי מנסה את השירות שלהם קודם בעצמי, ורואה שהוא ממש עובד. ואכן – אני "לקוח" די מרוצה שלהם כבר קרוב לשנה).

אז איך זה עובד, ולמה הם רוצים להחזיר לכם כסף? כי בסופו של דבר, כמובן, גם הם מרוויחים מהעניין. אתרי קניות רבים ברשת מציעים חשבונות "שותפים" – כלומר ברגע שאתם נרשמים כ"שותפים" שלהם, ומפנים לקוחות אל האתר באמצעות קישור מיוחד – אתם מקבלים אחוז מסוים מתוך כלל העסקה. ככל שאתם אתר גדול יותר שמפנה יותר לקוחות אל העסק "השותף" – כך האחוז שתקבלו יהיה בדרך כלל גדול יותר.

במקרה של ebates, הם אכן מקבלים מהעסקים שבהם אתם קניתם, דרך הקישור של ebates, אחוז מתוך העסקה. ואז – הם מעבירים אליכם אחוז מסוים מתוך אותו אחוז. לדוגמא: נרשמתם לebates, נכנסתם ללינק של אמזון דרכם, וקניתם באמזון ב-100 דולר. כעת, איבייטס יקבלו מאמזון תשלום של 5 אחוז (נניח) מתוך הסכום שבו אתם קניתם (כי קניתם דרך קישור השותפים של איבייטס). כלומר – הם מקבלים תשלום של 5 דולר מאמזון, בעקבות קניית 100 הדולר שלכם.

קונים ב-ebates ומקבלים החזרים

כעת, מתוך 5 האחוזים שאיבייטס קיבלו – הם לוקחים רק 2 אחוז, ומעבירים אליכם את 3 האחוזים הנותרים (אלה רק מספרים לדוגמא – אני לא יודע כמה במדויק איבייטיס מקבלים מאמזון. אבל זה סדר הגודל). כך שבסופו של דבר, אחרי שקניתם ב-100 דולר, אתם מקבלים בחזרה – דרך החשבון שלכם באיבייטס – 3 דולר.

האחוזים משתנים מחנות לחנות. בחלק מדובר באחוזים קטנים, בחלק מדובר בסכומים קבועים ולא באחוזים, וכו'. כשקניתי תוכנת גיבוי, למשל, דרך הקישור באיבייטס, קיבלתי בחזרה 12.5 דולר. כשקניתי כרטיסי טיסה, לעומת זאת, קיבלתי בחזרה רק כ-3.5 דולר.

התשלומים שמגיעים לכם מצטברים, ואתם מקבלים אותם במרוכז פעם ב-3 חודשים, ויכולים לקבל אותם למשל דרך PayPal.

אחרי כשנה של שימוש בשירות, אני יכול לדווח בשמחה, שעד כה – זה עבד נהדר. החלק החשוב הוא להקפיד לבצע את הקניות דרך הקישור שתקבלו באיבייטס, אחרת רישום העסקה והאחוזים לא יעבוד. בתחילת הדרך, שני קישורים לשתי קניות שעשיתי לא עבדו משום מה, ולמרות שהקישור נרשם במערכת, הקניה לא נרשמה ולא קיבלתי את האחוזים. פנייה לתמיכה של איבייטס הובילה לתשובה מהירה, ולזיכוי מהיר מאוד על הסכומים שהגיעו לי, אפילו לפני הבדיקה המקיפה יותר שהם עשו – בהחלט שירות חיובי.

מה שקצת מצער הוא שרבים מהעסקים שמופיעים שם הם כאלה שמוכרים לאמריקאים בלבד. אבל עדיין, תוכלו למצוא לא מעט חנויות רשת שכן מוכרות לישראלים – וכך לקבל החזר חביב על כל קניה. השיטה פשוטה: קודם כל הירשמו לebates (בחינם כמובן), ואחר כך, בכל פעם שאתם מתכננים ממילא לקנות משהו באתר/חנות איטנרנטיים, בדקו קודם אם החנות מופיעה באיבייטס. אם כן, אל תשכחו להיכנס אליה דרך הקישור המיוחד – וכך תוכלו לקבל את ההחזר.

שימו לב שברישום הראשוני לאתר אתם גם מקבלים בונוס, של כרטיס מתנה לאחת החנויות, או 5 דולר שמתווספים ישירות לחשבון שלכם באתר. כמו כן, איבייטס מרכזים בעבורכם קופוני הנחה נוספים לאתרים שעובדים דרכם – כך שתוכלו לחסוך פעמיים – גם לקבל הנחה, וגם לקבל את ההחזר הכספי.

אם אתם בוחרים להירשם ולנסות בעצמכם – אשמח כאמור אם תבצעו את ההרשמה דרך הקישור הזה, מה שיעזור לתמיכה בבלוג.

Pin It on Pinterest