כמה אני משלם באמת?כרגיל, פירוט ההוצאות החודשי שלי, שיעזור לכם לחסוך. הפירוט מתייחס בפועל להוצאות של החודש הקודם, כלומר חודש אוגוסט.

אל הפירוט המדויק אני מגיע בין השאר בזכות תוכנת התקציב המעולה, You Need A Budget. אם טרם התחלתם לעבוד על תקציב באמצעות המחשב – בעזרת הקופון הזה תוכלו לקבל הנחה ברכישה שלה. לאחרונה הם הוציאו גם גירסת אייפד משודרגת – ועכשיו אפשר לתכנן את התקציב גם במחשב השולחני וגם באייפד.

אינטרנט

תשתית בזק: מהירות 40 מגהמחיר: 109 ש"ח.

ה"מבצע" השנתי שלי הסתיים במהלך יולי. טלפון אחד די קצר ופשוט הוביל לחידוש כמעט אוטומטי של המבצע לשנה נוספת. שימו לב שאם אתם לקוחות חדשים של בזק, תוכלו לקבל מחיר שנתי נמוך יותר באופן משמעותי – המחיר הזה הוא המוזל ללקוחות קיימים. כמו כן, המודם/ראוטר הישן שלי התחיל לעשות בעיות. ללקוחות חדשים, בזק מציעים את המודם/ראוטר החדש שלהם ב-10 שקלים לחודש, אבל עם שנתיים ראשונות בחינם. לקוחות קיימים שרוצים את הראוטר החדש צריכים לשלם מהיום הראשון, לכאורה. קצת התעקשות – וגם אני קיבלתי את המכשיר בחינם לשנתיים הראשונות.

ספק, בזק בינלאומי:  מהירות 40 מגה, מחיר: 29.90 ש"ח.  זה המחיר שאפשר לקבל היום על כל מהירות בבזק בינלאומי (על המהירויות הנמוכות יותר אפשר כמובן גם לשלם פחות) – ואל תתנו לנציגים הטלפוניים לבלבל אתכם (כי הם ינסו).

שימו לב לטריק החדש/ישן של חלק מספקי האינטרנט: אמא שלי קיבלה טלפון מנציגי מכירות של בזק בינלאומי, בו הם מבשרים לה בשמחה שהם יכולים לשדרג אותה ל-100 מגה בתוספת מחיר "קטנה". יש רק בעיה קטנה: באזור שלה בזק בכלל לא מספקת תשתית של 100 מגה, לכן עצם ההצעה היא חצופה – אם אתם לא יודעים שהתשתית קיימת, אל תציעו הצעות שאתם לא יכולים לקיים. (כמו כן, גם תוספת המחיר היא שטות – כי עם קצת התעקשות, גם בבזק בינלאומי תקבלו 100 מגה ב-29.90, אותו מחיר שהיא שילמה עד כה על 40 מגה. ובחברות אחרות גם תקבלו את המהירות הזו במחיר יותר נמוך).

טלפון קווי וסלולרי

טלפון קווי, בזק בינלאומי: תשלום חודשי קבוע של 10 שקלים (למשך שנה), כולל 60 דקות חודשיות. תעריפי השיחות מעבר לזה – 8 אגורות לדקה לקווים נייחים, 15 אגורות לדקה לקווים ניידים. אני עדיין שומע מאנשים שמשלמים לבזק מחירים גבוהים ומיותרים, רק כי הם לא בדקו את חשבון הטלפון שלהם כבר חמש שנים. אין שום סיבה לשלם היום דמי שימוש גבוהים לבזק. ההסבר המלא נמצא בפוסט על החיסכון במחירי הקווים של בזק. ותזכרו שאם אתם לא צריכים קו טלפון בכלל – אין שום מניעה לקבל מבזק רק אינטרנט, בלי קו טלפון בכלל (גם לא "קו קל" או שטות אחרת – צריכים רק אינטרנט שלמו רק על האינטרנט).

טלפון סלולרי, הוט מובייל: קו אחד ללא הגבלה ב-49 שקלים לחודש (גלישה – 3GB), קו שני ב-0 שקלים לחודש (במסלול ה"לא דיברת, לא שילמת"). סה"כ: 49 שקלים לחודש. עד יולי עוד שילמתי 59 שקלים על המסלול הזה. בעקבות עצות של מגיבים כאן בבלוג, התקשרתי להוטמובייל – ודי בקלות השוו לי את המחיר לזה של לקוחות חדשים – כלומר 49 שקלים במקום 59. וזה כולל גם שיחות לחו"ל וספק אינטרנט בחינם.
מכאן עולה כמובן השאלה, למה אני עדיין משלם לבזק בינלאומי על האינטרנט, אם אני מקבל את זה בחינם מהוט מובייל. ובכן, זה כנראה לא לגמרי רציונאלי – אבל מכיוון שאני חייב את האינטרנט לצורך עבודתי, והשירות הטכני של בזק בינלאומי היה מצוין עד היום – אני קצת חושש ממעבר לחברה אחרת, במיוחד כזו שקשורה, בכל זאת, להוט.

טלוויזיה

טלוויזיה בלווין, YES – תשלום חודשי של 233.71 ש"ח. התשלום הוא על מסלול "TOP", שכולל את כל הערוצים (מלבד ערוצי הפרמיום), פלוס ממיר Yes Total HD אחד, ממיר YES MAX רגיל (לא HD), ועוד ממיר אחד רגיל (עליו אין תשלום). המחיר הזה, אגב, כולל גם את שירות ה-VOD, שברוב המסלולים היום הוא בתוספת תשלום.

סופרמרקט

הוצאה חודשית כוללת באוגוסט:   1,436 ש"ח. (חודש קודם: 1,320 ש"ח). אחרי כמה חודשים של עלייה בהוצאות בסופר, ביולי-אוגוסט הייתה דווקא ירידה קלה למרבה השמחה, בעיקר בזכות חיסכון מוגבר שלנו.

החודש מגיעים כמובן המבצעים הגדולים של החגים. תיזהרו מהם – מצד אחד חלק מהמבצעים באמת שווים, במיוחד אם אלה מוצרים שאתם קונים בקביעות או באמת צריכים לשולחן החג. אבל אל תתפתו לקנות יותר מדי רק בגלל "שיש מבצע". החגים לא גורמים למשכורת החודשית שלכם לעלות, למרבה הצער. (חוץ מתווי השי, אם אתם מקבלים…). כדי לקנות בסופר בצורה מסודרת, אל תשכחו את המדריך לחיסכון בסופר.

כמה אתם משלמים?

משלמים יותר? פחות? ספרו על כך כאן או בעמוד הפייסבוק של השקל.

Pin It on Pinterest