סניף של AM:PM. רוצים לחסוך? חפשו מקום אחר לקנותהתופעה המשונה הזאת של להתלונן על כך שאי אפשר לסגור את החודש ואין כסף, ובמקביל להמשיך לקנות מוצרים במחירים מגוחכים ברשתות השכונתיות כמו AM:PM וטיב טעם, נראית לי היום ביזארית במיוחד, אפילו מרגיזה. אבל למען הגילוי הנאות, אני חייב לציין שגם אני הייתי פעם כזה: כן, גם אני הייתי קורבן של תופעת ה"רק נשלים כמה מוצרים על יד הבית".

היום, כשאני נכנס בכל זאת לאמ-פם או לטיב טעם כדי לקנות מוצר במחיר מפוקח (ואז המחיר אחיד ממילא בכל החנויות), או משהו שנמצא במבצע מאוד ספציפי – זה ממש כואב לי לראות אנשים שממלאים עגלות מיניאטוריות במוצרים, ולא שמים לב בכלל, או שלא אכפת להם, כמה כסף הם עומדים לבזבז.

וכן, שמעתי כבר את כל התירוצים:

  • אני ממילא לא קונה הרבה" – נו, אז? זו סיבה מספיק טובה לשלם עשרות ומאות שקלים יותר בחודש? וכן, זה הולך גם עם "אני עושה שם רק השלמות" – אני מכיר את זה, כי גם אני הייתי נכנס פעם רק "להשלמות", שהיו הופכות עד מהרה לכל הדברים שנזכרתי שאין לי בבית.
  • "אין לי מכונית והחנות על יד הבית" – גם לי אין מכונית, אין לי צורך בה ואני חוסך ככה הרבה כסף. אז למה להחזיר את הכסף שאני חוסך לקופות של טיב טעם? אפשר להגיע ואפילו לחזור מהסופר באוטובוס, ועם המחיר של הנסיעה, עדיין תצאו ברווח גדול.
  • "הם פתוחים בשעות יותר נוחות" – אז נכון, במקרי חירום מסויימים זה נוח שיש סניף שפתוח באמצע הלילה ובשבתות. אבל אם תתכננו את הקניות שלכם נכון, אין שום סיבה שתצטרכו לקנות מוצרים באופן קבוע בשבתות, ובטח שלא באמצע הלילה. איזו סיבה יש לקנות קורנפלקס דווקא באמצע הלילה?

אז כמה באמת אתם מבזבזים, בתור הפראיירים שממשיכים לקנות בחנויות הכי יקרות שאפשר למצוא? הנה כמה דוגמאות מקריות שבדקתי בחודש האחרון:

 

המוצר המחיר ב-AM:PM מחיר ממוצע בשופרסל דיל
פתיתים של אסם 9.09  6.85
 רוטב פסטה של אסם  17.19 13
 חומוס "אחלה" – 1 קילו 18.39   12.5
 דגני "Special K" של קלוגס  29.49  25

אפילו אם תתעקשו לקנות בסניפים העירוניים של רשתות הסופרים (מגה בעיר ושופרסל שלי), המחירים יהיו ברוב המקרים יותר נמוכים מאלו של ה-AM:PM וטיב טעם.

ומה לגבי המבצעים? ובכן, לפני שנה, בתקופת המחאה החברתית, אפילו שתי הרשתות היקרות הללו קפצו על העגלה ופרסמו מידי חודש מבצעים שחלקם דווקא היו שווים. אבל החגיגה נגמרה, ואם תבדקו מקרוב את המבצעים שלהן היום, ברוב המקרים המחיר אחרי המבצע משתווה בסך הכל למחיר הרגיל ברשתות הזולות יותר. מצאתם מבצע משתלם בכל זאת? בואו ל-AM:PM בשמחה, אבל תקנו רק אותו. (ואל תשכחו – אם המוצר במבצע אזל, יוצאים מהחנות!)

אני הפסקתי לבזבז כסף בחנויות השכונתיות היקרות. הגיע הזמן שגם אתם.

Pin It on Pinterest