זהירות, חשבון הסלולר שלכם עלול לקפוץאחד הסודות הקטנים (והגלויים, למעשה) של "מהפכת הסלולר", הוא שיש שתי "דרגות" שונות של מחירים. אם אתם לא מודעים להבדל הזה, ולא שמים לב לרגע שבו החשבון שלכם קופץ מדרגה – אתם צפויים לשלם כל חודש עשרות שקלים יותר מהנחוץ.

כשמחירי הסלולר התחילו לרדת בעקבות כניסת הוט מובייל וגולן טלקום, קיבלנו מחירים "גבוהים" של כ-99 שקלים למסלולים ללא הגבלה (גבוהים בראייה של היום, כמובן… איפה זה, ואיפה מאות השקלים ששילמנו פעם לשלושת החברות הגדולות). אבל התחרות עשתה את שלה, שוק הסלולר נכנס לסחרור, והחברות התחילו להציע "מבצעים" שהורידו את המחיר עוד יותר. כך שהיום, אנחנו משלמים 59.90, או 49.90, או 39.90, או אפילו 15 שקל…

אבל יש קאץ', שרוב האנשים לא שמים לב אליו: המחירים הסופר-זולים, מוגדרים כמבצעים לשנה אחת בלבד. כלומר, אם תסתכלו באותיות הקטנות של רוב המסלולים, תגלו שהמחיר "הרשמי" סובב עדיין סביב 99 שקלים, בעוד המחיר הזול יותר שאתם משלמים – הוא ל-12 חודשים בלבד (ולפעמים אפילו פחות מזה). מה קורה אחרי שנה? נכון, המחיר קופץ אל "המחיר הרשמי". וכנהוג, סביר להניח שלא תקבלו על כך שום הודעה (או לכל היותר שורה קטנטנה בחשבונית שאתם ממילא לא קוראים).

מאותו רגע שחלפה שנה, תתחילו לשלם פי 2 ויותר מהמחיר ששילמתם עד עכשיו. אדם שבודק את החשבונות שלו בקביעות אמור לשים לב לזה מיד – אבל למרבה הצער, רבים לא עושים את זה.

אם כך, מה הפתרון? פשוט מאוד: שימו לב מתי עוברת שנה מהרגע שנרשמתם למבצע האחרון, שימו לב מתי המחיר שלכם קופץ. באותו רגע, יש לכם 2 אפשרויות:

1. לעבור בקלות רבה לחברה אחרת. אם אתם מוצאים מבצע שבו גם לא צריך לשלם על כרטיס סים (ויש כאלה) – בכלל הרווחתם. תזכרו שמעבר בין חברות סלולריות הוא פשוט מאוד היום – כל מה שצריך זה לקבל את הסים (בדואר או בנקודות חלוקה שונות), להפעיל אותו בטלפון או באתר, ותוך כמה שעות אתם בחברה החדשה, עם מחיר זול יותר (לשנה, שוב).

2. אם אתה רוצים בכל זאת להישאר בחברה הקיימת שלכם, ברוב החברות אפשר לבקש לעבור מחדש למסלול זול יותר (או דרך האתר, או עם קצת מיקוח בטלפון). אבל שימו לב, גם כאן יש קאץ': רוב החברות היום גובות מס-גזל מלקוחות קיימים שמבקשים להחליף מסלול, בדרך כלל בסביבות 40-50 שקלים (012 מובייל צדיקים בסדום וגובים רק 10 שקלים על כך). אם יש לכם כמה קווים, זו כבר הוצאה נכבדת. במקרה כזה, אל תכנעו ל"מס" החצוף הזה – פשוט תקפצו חברה, ולא תשלמו כלום (שוב, בהנחה שהסים בחינם. אחרת, המחיר של הסים כבר דומה למס המעבר).

 

Pin It on Pinterest