עקבו אחרינו בפייסבוק

בדיוק מה שהיינו צריכים: עוד משחת שיניים יקרה

Share

משחת שיניים קולגייט מול Oral-B - יקר ויקר יותרעוד לא נרגענו מהמאבקים השיווקיים המעייפים של התה הקר, עוד לא סלחנו למחירים היקרים במאבק בין סכיני הגילוח של “שיק” ו”ג’ילט”, והנה מגיע לו עוד מאבק שיווקי – הפעם בתחום משחות השיניים. אבל בישראל, כמו בישראל, אף אחד לא נאבק באמצעות הוזלות (הוזלות זה לחלשים!) אלא אך ורק באמצעות שמות מפוצצים ומילים משוכללות בלועזית.

על הדוכן הפעם: משחת השיניים ה”חדשה”, Oral-B Pro. בשני צידי המתרס – ידידותינו הזכורות לטוב ממאבק סכיני הגילוח, חברת שסטוביץ’ (שמשווקת את משחות השיניים של קולגייט במקרה הזה), אל מול חברת פרוקטר אנד גמבל בישראל. בפרוקטר שיווקו בארץ בשנים האחרונות את משחת השיניים Crest, מותג ידוע ומצליח בארצות הברית ובמספר מדינות נוספות. אלא שבארץ המותג נחל כישלון, ובפרוקטר שלפו את התותחים הכבדים – כלומר משחת שיניים שהם משווקים כבר מספר שנים באירופה, תחת השם Oral-B Pro.

מכיוון שהמותג Oral-B כבר מוכר בארץ מתחום מברשות השיניים, התקווה היא שהשם יגרום לכם לערוק  למשחת שיניים חדשה. כמו כן, המילים Pro-Expert אמורות לשכנע אתכם שמדובר במשחה למקצוענים. לא השתכנעתם? קבלו את המילים הארוכות “סטנוס פלואוריד מיוצב וסודיום הקסמטפוספסט“. זהו, הרי אין דבר ששומר על השיניים כמו קסמטפוספסט.

הבעיה היא שרוב הישראלים מתעקשים כבר שנים לקנות רק את משחת השיניים של קולגייט. התוצאה היא כמובן שהמשחה, שיקרה יחסית בכל העולם, יקרה הרבה יותר בארץ. הנה למשל Colgate MaxFresh – דרך אמזון באנגליה אפשר לקנות אותה בפאונד אחד, כלומר קצת פחות מ-7 שקלים. וכמה עולה אותה משחה באתר של מגה בישראל? הפתעה – 23.19 שקלים. יש גם משחות שיניים זולות יותר בישראל. אבל הישראלים לא אוהבים לקנות בזול, הם אוהבים לקנות את המותג האחד שהם מכירים, גם אם הוא יקר במיוחד, ואחר כך להתלונן שהכל יקר.

עכשיו בואו נחזור אל משחת השיניים החדשה. הייתם מצפים שחברה שמנסה להחדיר מותג חדש, אחרי שהמותג הקודם שלה נכשל, אל תוך שוק שנשלט ע”י מותג אחד יקר – תיכנס בסערה עם מחירים זולים, כדי לנגוס במכירות. אבל כאמור, אנחנו בישראל. כאן לא מתחרים על מחיר. ולכן, Oral-B Pro Expert נכנסו אל השוק בסערה עם מחיר של… כ-22 שקלים. יכול להיות שלכבוד ההשקה תמצאו מבצעי הוזלות פה ושם, אבל אלה מבצעים כמובן. המחיר הבסיסי – נשאר גבוה.

ואני שואל – למה? למה המאבקים השיווקיים בארץ לא מתבססים אף פעם על המחיר? למה החברות מוכנות להוציא מאות אלפי שקלים על פרסום ומילים יפות בלועזית, אבל לא לנסות לשכנע אותנו ע”י הוזלה של המוצר? אולי – כי זה עובד להן. כי אנחנו משתכנעים מהמילים בלועזית, אבל מהמחיר לא אכפת לנו. עובדה – רובכם קונים כבר שנים את המשחות היקרות של קולגייט.

אז אני לא משתתף במשחק הזה. כמו עם התה הקר, רוצים שאנסה את משחת השיניים החדשה שלכם? קודם כל תורידו את המחיר.

Share

6 Responses to בדיוק מה שהיינו צריכים: עוד משחת שיניים יקרה

 1. המשחה המומלצת ע”י רוב השינניות היא דווקא פרודונטקס. יש עוד כמה סוגים של משחות שיניים טבעיות (רשימה כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4267478,00.html). מניסיון אישי, היא מעבירה לי דלקות חניכיים במהירות גבוהה מאוד.

  קולגייט אכן קנו את עולמם בישראל בעזרת הבטחה להגנה של 12 שעות לאחר הצחצוח. אני לא יודעת אם זה נכון, אבל אני כן יודעת שממילא לא מומלץ לצחצח יותר מפעמיים ביום, ושמשחת השיניים היא רק משנית לפעולת הצחצוח שהיא החשובה באמת.

  באופן כללי מי שלא רוצה בעיות שיניים, ואני לא מדברת רק על חורים אלא על דלקות ונסיגת חניכיים, חולשת שיניים עם הגיל ומראה צהבהב ולא בריא- שיתרחק כמה שאפשר מממתקים. הם גם הורסים את הגוף מבפנים, עולים המון ולא מועילים בכלום. קל לוותר עליהם או לצמצם רבות בצריכתם כשיודעים איזה נזק הם גורמים. אני מכירה אנשים שאוכלים מזון צמחי נא בלבד והם מספרים שהם מצחצחים בלי משחה, הם פשוט לא זקוקים לה. השיניים שלהם אכן נראות לבנות ובריאות מאוד.

  • היה לי פעם רופא שיניים שטען בתוקף שאין שום צורך לצחצח שיניים בבוקר (יש את עניין הרענון וריח הפה, אבל לזה יש גם אמצעים אחרים) – לטענתו אם מצחצחים כמו שצריך בלילה, אז בבוקר אין בכלל מה לעשות שם בפה, ורק בגלל שאוכלים ארוחת בוקר זו לא סיבה לצחצח, אנחנו הרי לא עושים את זה אחרי כל ארוחה.

   מצד שני, מאז לא מצאתי עוד רופא שיניים שאמר לי להפסיק לצחצח בבוקר…

 2. המחיר בסיס הוא תמיד גבוה כאן בישראל , כדי שניתן יהיה , בבוא העת , מתישהו , לעשות מבצעי הנחות של 30-40-50 אחוז ועדיין להרוויח ..

  נוצר מצב שכשאני הולך בסופרפארם\ניופארם\מגה\שופרסל – דברים שהם לא “במבצע” – הם פשוט יקרים באופן בלתי נתפס.

 3. משחת השיניים הישראלית והכמעט יחידה בארץ מתוצרת כחול-לבן היא “אורביטול”. היא די זולה ונמכרת בשלישיות בתעריף של כ- 15 ש”ח לשלישיה (=5 ש”ח לשפורפרת של 100 גרם נדמה לי).
  מספיק זולה, מספיק טובה ומספיק משחת שיניים בשביל כל אחד לדעתי…
  מייצרת אותה יצרנית משחות השיניים הישראלית “טרופיקל-דגיל” הממוקמת בפריפריה (קריית שמונה). אגב, “טבע” כבר מייבאת את משחות השיניים שלה (“מרידול”, “אלמקס” וכו’) ולא מייצרת אותן בארץ.
  אני מאוד בעד תוצרת כחול-לבן וצמצום הנזק הסביבתי (משלוח והגעה מחו”ל וכו’).

  1. בכל מקרה – טכניקת צחצוח השיניים (למעלה-למטה ולא לצדדים!)הרבה יותר חשובה ומשמעותית מסוג המשחה…
  2. משך הצחצוח (2 דקות לפחות!) הרבה יותר משמעותי מסוג המשחה.
  3 חשוב מאוד לצחצח שיניים עם מברשת רכה בלבד או רכה-מאוד (האחרות גורמות לנסיגת חניכיים ואינן מברישות יותר! זה לא צחצוח מרצפות!).
  4. מאוד חשוב לצחצח בתחילת התהליך, לפני צחצוח השיניים את הלשון ולהוריד ממנו את כל רובד החיידקים (פלאק) בכל צחצוח. המון אנשים לא מודעים לכך.
  5. מומלץ וחשוב גם לקנח במי פה.
  6. מומלץ וחשוב חוט דנטלי או הקיסמי חוט-דנטלי החדישים הללו בצורת סהר.

  🙂

השאר תגובה

כל הזכויות שמורות לאתר השקל ©

RSS Feed 

Privacy Policy